Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már csak négy hét van a matekérettségiig. Ha már nem bírtok magatokkal, töltsétek le az elmúlt évek feladatsorait, és nézzétek meg, hány pontot érnétek el, ha ma lenne az írásbeli.
Május 2-án kezdődik a 2011-es tavaszi érettségi időszak, az emelt szintű szóbeli vizsgákat június 2. és 8. között tartják. Itt olvashatjátok az idei emelt szintű szóbeli tételek címét matematikából.
Ha jól megy az egyenletrendezés, az egyenlőtlenségeket sem lesz nehéz megoldani. Van azért néhány részlet, amelyre oda kell figyelned, különben értékes pontokat veszíthetsz a matekérettségin.
Tudod, hogy mi a medián, a módusz és a terjedelem? Tudsz oszlop- és kördiagramot készíteni? A statisztikai alapfogalmakat semmiképpen sem szabad kihagynod az ismétlésből - ez a témakör ugyanis minden évben szerepel az érettségin.
Már csak másfél hónapod van a matekérettségiig, úgyhogy érdemes elővenned a függvénytáblázatot, a tavalyi érettségi tesztlapját, na meg a számológépet, és nekikezdeni a gyakorlásnak! Hogy a május 3-i vizsgán a legjobb formádat tudd hozni, és még a legbonyolultabb koordinátageometriai feladat se okozzon fejfájást, az eduline és a matekerettsegi.hu közös érettségi-előkészítő sorozatot indít.
A tavalyi matekérettségi feladatsor nagy meglepetést okozott, mert két összetett feladat is volt síkgeometriából, pedig az előző években szinte csak térgeometriát kérdeztek. Hogy idén mi várható, azt nehéz lenne megjósolni, így legjobb, ha tisztában vagy mindkét témakör alapvető ismereteivel. Nem kell az összes képletet fejből tudni, hiszen a függvénytáblában minden benne van. Viszont fontos, hogy tudd, mit hol találsz meg benne, érdemes erre most egy kis időt fordítani.